Sėkmės paieškos

2011-05-28 16:18Kategorija: TobulėjimuiAutorius: Rūta Kapočiūtė
Sėkmės paieškos

Visi siekiame pagauti tą vienintelę laimės paukštę, ir tik nedaugeliui pavyksta tai padaryti. Kuomet negauname, ko troškome, vadiname tai nesėkme. Tačiau nesėkmė neištinka tą pačią minutę, dieną. Tai nuolatinio negatyvaus mąstymo ir netinkamų pasirinkimų virtinė, kuriuos mes atkartojame kiekviename savo žingsnyje...

Kyla klausimas, kodėl žmonės kiekvieną dieną klysta ir klysta, nesugebėdami iš savo klaidų pasimokyti? Atsakymas labai paprastas: jie tiesiog nemano, jog kasdieniai įvykiai ką nors lemia. Ilgesnis pamiegojimas ryte ar neapdairiai iššvaistyta valanda prie televizoriaus ekrano didelės įtakos mūsų sėkmei, rodos, ir neturi. Klystate! Jeigu ignoruosite kasdieninius ir smulkius darbus, nuolat juos atidėliosite, sėkmė vis tols ir tols nuo jūsų.

Atidėliojimo menas

Sakykime, žmogus net nesivargina perskaityti nė vienos knygos per mėnesį. Kadangi toks paprastas veiksmas, kaip skaitymas, mūsų gyvenimo nekeičia, žmogus ir toliau neskaitys jokios knygos dar ateinančias šešiasdešimt dienų, nes realiai tai jo nepaveikė, jis nebuvo nubaustas ar sudrausmintas. Blogiausia yra ne tai, kad žmogus neskaito ir neplečia savo žinių rato, bet tai, jog nesuvokia, kaip tai įtakoja jo tikslus, siekius.

Žmonės, kurie kasdien mėgaujasi nesubalansuota ir nesveika mityba, greičiausiai ateity turės rimtų sveikatos problemų. Tačiau tas laikinas akimirkos valgymo malonumas užgožia bet kokias jų mintis apie sveiką mitybą. Tą patį galima pasakyti apie rūkalius ir išgeriančiuosius. Šiandien tai gali atrodyti ne taip svarbu, tačiau nepasitenkinimas, skausmas ir nusivylimas jų tikrai laukia ateityje.

Nesėkmės didžiausia blogybė yra klastingumas. Kasdieninės nesėkmės neįtakoja mūsų gyvenimo, bet tai tik trumpalaikės akimirkos. Net atvirkščiai, kartais tokios mažos nuodėmės praskaidrina mūsų pilką kasdienybę. Kol nieko baisaus mūsų gyvenime nenutinka, mes pasyviai leidžiame dienas, vėl ir vėl kartodami tas pačias klaidas: vėl neigiamai mąstome, vėl klausome klaidingų patarimų ir renkamės netikusius pasiūlymus. Juk vakar dangus nenugriuvo, todėl ir šiandien nenugrius. Ir jeigu tai neįtakoja žmogaus elgesio, jis pamano, jog tai visiškai nežalinga.

Pertrauk nesėkmių ratą

Pasvarstykime, kas nutiktų, jeigu jau pirmąkart suklydus ar neatlikus kasdieninių darbų, tuoj pat sulauktume bausmės? Greičiausiai, kitą dieną labai stengtumės, kad tai daugiau nepasikartotų. Tarkim, vaikas, nusiplikęs karšta arbata, kitąkart stengsis to išvengti. Tačiau kasdieninės nesėkmės ir maži nukrypimai nuo tiesioginių pareigų mūsų neįtakoja. Jos nei degina, nei rėkia ar šaukia. Būtent todėl yra svarbu „išvalyti“ savo kasdienybę, kad turėtume daugiau galimybių rinktis. Gera žinia - pritaikius įtaigiąją psichologiją savo kasdienybėje, mes galime kontroliuoti savo veiksmus ir, pastebėję netinkamus, juos pašalinti.

Gali kilti klausimas - kaip pertraukti nesėkmių ir apatijos grandinę? Atsakymas paprastas – reikia savo ateitį kontroliuoti pačiam, o ne viską patikėti likimui. Sėkmės ir nesėkmės suvokimas persiduoda ir ateityje, kuomet žmogui priimtinesni praeities pasiekimai. Tokiu būdu žmogus užprogramuoja būsimus įvykius. Jeigu tai tiesa, kodėl daugybė žmonių praleidžia valandų valandas analizuodami dabartį, visiškai nekreipdami dėmesio į ateitį? Dažniausiai todėl, kad dauguma yra „užstrigę“ dabarties rate, o ateities visiškai nekuria, nesąmoningai dabartį perkeldami į ateitį.

Išsigelbėjimas – disciplina

Tereikia išmokti laikytis disciplinos kiekviename savo žingsnyje, ir gyvenimas ims keistis. Sugebėdami pritaikyti tai kasdienybėje, mes sugebėsime sėkmingai iš savo klaidų pasimokyti. Patartina įvesti discipliną į savo dienotvarkę – nieko neatidėlioti rytdienai. Jeigu nusprendėte pradėti sportuoti, tai darykite net ir esant blogam orui, ar kai jaučiatės pavargęs. Tai darykite tuoj pat! Turite aiškiai įsivaizduoti galutinį tikslą, šiuo atveju, atletišką kūną, kas skatintų keisti savo mąstymą, atsisakant senų įpročių ir keičiant juos naujais.

Stebėtina, tačiau nuolatinis nesudėtingų veiksmų kartojimas leidžia sulaukti akivaizdžių rezultatų jau po kelių dienų. Sakykime, nusprendę keisti mitybos įpročius, teigiamų rezultatų sulauksite jau po kelių savaičių. Pradėję sportuoti, teigiama energija mėgausitės jau po pirmojo užsiėmimo. Imkite taikyti savo kasdienybėje naujus įpročius, ir po kelių savaičių tapsite labiau pasitikinčiais. Svarbiausia, jog tai pakeis mūsų mąstymą, o tai sąlygos elgesio pasikeitimus. Jeigu mes norime pradėti skaityti knygas, lankyti šokių pamokas, išmokti daugiau klausyti, o ne kalbėti – šiandien, o ne rytoj reikia tai padaryti!