Rytojus yra šiandien!
Visi žmonės svajoja, kuria ateities planus, ką norėtų veikti, kur nukeliauti, bet ne visiems pavyksta savo svajones įgyvendinti. Ko mums trūksta, kad pavyktų savo svajones realizuoti? Priežastis labai paprasta – motyvacijos stoka. Nereikia savo svajonių slėpti kasdieninių darbų rutinoje ir galvoti, kad tinkamas laikas dar neatėjo. Metas nubusti. Tas laikas jau atėjo! Štai ta diena! Neatidėliok savo svajonių, o pradėk jas įgyvendinti.
Žinojimas
Viena iš priežasčių, kodėl žmonės neįgyvendina savo svajonių - jie nežino, ko nori. Metas pagalvoti, ko tu pats nori iš gyvenimo, o ne ką tau siūlo kiti. Gyvendamas pagal kitų žmonių primestą stereotipą, gali save sugniuždyti kaip asmenybę. Tik atsikvošėjęs suprasi, jog gyvenai vadavaudamasis kitų taisyklėmis ir nurodymais.
Pasitikėjimas
Pasitikėjimas – tai pagrindinis skatinamasis variklis, reikalingas sėkmėi. Tačiau pasitikėjimo daugeliui iš mūsų trūksta. Žmogaus pasąmonė nurodo atsakymus, kodėl jam nepavyko pasiekti tai, ko troško. Remdamasi praeities įvykiais, ji apibūdina mūsų savivertę: nepasisekusiais santykiais, darbo praradimu ar neįveiktais sunkumais. Žmogui tai sukelia neigiamas emocijas. Tik išmokę pasitikėti savimi, iš naujo atgausime pasitikėjimą. Susikoncentruokite į tuos dalykus, kurių norite ir siekiate. Atmeskite, kuriuos praradote ar neturite. Ant popieriaus lapo surašykite teigiamus darbus, kuriuos nuveikėte gyvenime. Pakabinkite juos matomoje vietoje (tarkim, ant šaldytuvo). Tegul visi žino ir mato Jūsų pasiekimus.
Pašalinimas
Kartais nutinka, kad žmogus imasi vienokios ar kitokios veiklos, tačiau vėliau jos atsisako. Kodėl? Pirmosios nesėkmės žmogų išgąsdina, užkerta kelią toliau veikti. Prieš pradedant naują projektą, įsidarbinus ar įkūrus verslą, geriausia būtų, jei pavyktų sudeginti visus savo lengvabūdiškus gelbėjimosi planus. Hernan‘as Cortes‘as 1519 m. pavyko tai padaryti. Išsilaipinęs su savo kariuomene Meksikoje, liepė sudeginti savo laivus, kad nekiltų pagundos atsitraukti. To pasekmė - Cortes‘o kariuomenė šventė pergalę. Atkakliai ir sunkiai dirbdami, nebijodami gyvenimo iššūkių, Jūs taip pat galite laimėti!
Išsilaisvinimas
Dauguma žmonių, siekdami savo svajonių, pamiršta sukoncentruoti dėmesį į patį tikslą. Jie linkę susikoncentruoti ties tuo, ko bijo. Pamiršta, ko siekia. Juos nuolat kamuoja klausimai: „Jeigu man nepasiseks“, „Ką pasakys kiti?“, „Aš bijau apsijuokti“. Jeigu mes nuolat tai kartojame ir nieko nedarome, situacija tampa problematiška. Žmogus atsiduria užburtame rate. Jo baimės neleidžia realizuoti tikslų. Išeitis, kaip „pralaužti“ šį užburtą ratą, yra! Reikia imtis konkrečių veiksmų svajonei įgyvendinti. Pavyzdžiui, jeigu bijote skurdo, sugalvokite, kaip galėtumėte daugiau uždirbti.
Skleidimas
Neslėpkite savo tikslų. Papasakokite apie savo ateities planus tiems, kurie Jus palaiko, padrąsina. Savo idėjų kelyje susidursite tiek su skeptikais, tiek ir su optimistais. Skeptikai jūsų svajonę bandys „numarinti“ teigdami, kad jums nepavyks ir nepasiseks. Optimistai atvirkščiai - palaikys ir skatins veikti. Nuvertinti nei vienų, nei kitų nereikėtų. Sveika kritika, kai išsakomi pagrįsti argumentai, gali padėti įgyvendinti tikslus.
Priminimas
Tikslų siekimo kelyje Jums būtinai teks susidurti su sunkumais. Gali kilti noras visko atsisakyti. Patariama - daugiau laiko skirti savo planų, užduočių įgyvendinimui, mažiau - šeimai, draugams. Gal artimiesiems tai nepatiks, tačiau...Tame procese turite įžvelgti teigiamų, pozityvių dalykų.
Sėkmė neateina iš karto! Tam reikia įdirbio ir pastangų. Prisiminkite, kodėl ėmėtės savo tikslų įgyvendimo. Užsirašykite, kad prireikus galėtumėte rasti. Ir jeigu Jūsų savijauta tokia - viskas netenka prasmės, jaučiate, kad valia jus apleidžia - prisiminkite, kad turite rimtų tikslų. Skaitykite juos ryte, dieną, vakare. Gyvenimas tikrai įgaus prasmę!
Paskirstymas
Kad įgyvendintume savo svajones, reikia užsibrėžti savo tikslus. Suskirstysite savo tikslus į mažesnes užduotis. Didesnė tikimybė, kad juos pasieksite greičiau. Juk į Everestą neįkopsite vienu žingsniu. Tikslinga savo tikslus suskirstyti pusmečiui, mėnesiui, savaitei ir dienai. Kiekvieną dieną reikėtų įgyvendinti konkrečias užduotis, kurias užsirašėte savo plane. Ilgi sąrašai ir varginančios užduotys gali tik pakenkti, nes jas pamatę nebenorėsite jų vykdyti. Tegul tai būna vienas ar du tikslai, kuriuos atlikti nesudėtinga ir neatima daug laiko.
Svajonių įgyvendinimui reikia laiko ir atkaklumo. Motyvacija ir valia yra sudedamosios sėkmės formulės dalys. Kiekvienas iš mūsų pats sprendžia, kokią svajonę pasirinkti, kada ir kaip ją įgyvendinti. Pats nusprendžia, kada pasiduoti. Tik prieš tai paklausk savęs: „Ar ne per dažnai ir greitai pasiduodi? Ar tavo svajonę verta užgesinti?“ Prieš atsakydamas prisimink ką sakė H. Ford‘as: „Jei manote, kad galite tai padaryti, ar manote, kad negalite – Jūs vienu ar kitu atveju esate teisus.“