Sėkmė šypsosi tik tiems, kurie atkakliai jos siekia

2011-08-21 14:27Kategorija: Minties galiaAutorius: Dalia Petrulienė
Sėkmė šypsosi tik tiems, kurie atkakliai jos siekia

Netikėtai teko susipažinti su trylikamečiu jaunuoliu iš Kauno Senamiesčio pagrindinės mokyklos Luku Vaitkevičiumi. Kuklus vaikinukas pasakojo apie savo pomėgį ir pasiektus rekordus. Tai Rubiko kubo deliotojas – ši sritis Lietuvoje nėra populiari, galbūt, todėl, kad sunku rasti investuotojus, taip pat reikia labai gero loginio mąstymo. Dabar labai populiaru krepšinis, muzikos talentai, visi kiti šou atstovai, bet logiškai mąstančių talentingų žmonių lyg ir nereikia. Bet tai ir veda mus į absurdišką situaciją Lietuvoje.

Lukas savo mamos pagalba sugebėjo nuvykti į Lenkiją vykusias varžybas ir pagerinti 2007 m Budapešte vykusiame pasaulio Rubiko kubo varžybose Dariaus Jurgilo rekordą, pasiektą 3x3x3 rungtyje – 55,93 sek.. Lukas tai pasiekė per 20,68 sek.  Jis taip pat pasiekė 5x5x5 ir 7x7x7 kubų Lietuvos rekordus.

Kitose varžybose „Tallin open 2011“ jis pagerino 10 Lietuvos rekordų 3x3, 4x4, 5x5, 2x2 ir pyraminx rungtyse. Ir užėmė 3 prizines vietas.

Galbūt daug kas, net nežino, kad tokios varžybos vyksta visame pasaulyje. Lukas, buvo pirmuoju iš Lietuvos po ilgos pertraukos. Lukui tai ne tik asmeninis nuopelnas, jis išgarsino Lietuvą – Lietuva buvo įrašyta tarp dalyvių pasaulyje ir tai labai nustebino kitų šalių atstovus.

Man Lukas pademonstravo neįtikėtiną dalyką, nespėjau net mirktelti, kaip jis sudėjo 2x2 kūbą

per keliatą sekundžių.

Atviriau pasikalbėjus su Luku supratau, kad tai labai kuklus vaikinukas. Pasirodo, net draugai nežinojo, kad jis vyksta į varžybas kitose šalyse. Tik klasės auklėtoja pasveikino ir keletas artimiausių draugų, kai grįžo su trimis diplomais iš Talino. Varžybos vyksta ne pagal amžiaus grupes, bet pagal atskiras rungtis. Lukas bando visur siekti pranašumo.

Jaunuolis pats tauposi įvairiems kubams, laikmačiui įsigyti, todėl kartais tenka ir sunkų fizinį darbą padirbėti, kad užsidirbtų pinigų. Į varžybas vykti jam reikia su mama, nes jis dar nepilnametis, todėl padvigubėja kelionės išlaidos.

Daugelis varžybų vyksta labai toli, pvz., Amerikoje, Kinijoje, Naujojoje Zelandijoje – tai vaikinukui tik svajonė, todėl renkasi artimiausias šalis Europoje.

Lukas neslepia, kad jo pirmosioms svajonėms įgyvendinti padėjo mama. Antrąją kelionę į varžybas Taline padovanojo Exursus kelionių agentūra, kurios vadovė Eglė Jaliniauskienė nuoširdžiai teigia, kad svarbiausia padėti įgyvendinti vaiko svajones. Su ašaromis akyse kalba jo mama , kad vistik sulaukė paramos iš į moksleiviją orientuotos ir Lietuvą bei jos vaikus mylinčios kelionių agentūros „Excursus“. Tuo tarpu, didžiosios agentūros ir visi mūsų milijonieriai to atsisakė.

Vaikinas žino, kad tai tik jo hobi, o užsidirbti gyvenimui reikės kitaip, todėl labai stengiasi gerai mokytis ir svajoja tapti gydytoju psichoterapeutu arba psichologu – visa tai, kas susįję su žmogaus mąstymu, smegenimis.

Lietuvos jaunimui Lukas nuoširdžiai linki siekti savo tikslo. Jam visiškai nesvarbu, ką kiti pagalvos, kad jis kartais neturi laiko „tūsams“, jis turi savo nuomonę ir nesvarbu, ką pagalvos kiti. Svarbiausia tikėjimas savo tikslu, ištvermė ir niekad nereikia nuleisti rankų nepasisekus, nes gyvenimas jau toks.

Sėkmės, siekiantiems tikslo – šypsosi Lukas.